Sninčania odštartovali zimnú prípravu

Vo štvrtok 9. januára odštartovali futbalisti MFK Snina rok 2020 a zimnú prípravu na jarnú časť TIPOS 3.ligy – Východ. Hlavnému trénerovi Renému Kočanovi, sa na úvodnom zraze hlásilo 21 hráčov. Sninčania tak odštartovali 11-týždňovú zimnú prípravu.

Po úvodnom zvítaní hráčov a trénerov v kabíne, prešlo mužstvo na ihrisko s umelou trávou, kde pod reflektormi, zahájilo prvú tréningovú jednotku. “Úvod prebiehal v podstate klasicky. Chlapcov sme privítali v kabíne, popriali im hlavne veľa zdravia a chuti do ďalšej fázy sezóny. Povedali sme si čo nás zhruba čaká, ako bude prebiehať príprava, na aké aspekty sa v nej zameriame a čo nimi chceme zlepšiť,” začal na úvod mladý tréner.

Zimnú prípravu plánovali spolu s jeho asistentom Marekom Lukáčom “Rozplánované je to dobre. Prvý týždeň bude v ľahšej intenzite, chlapci sa v ňom zoznámia s loptou, po dlhšej pauze. Potrebujú sa rozdýchať, aby sa dokázali pripraviť na väčšiu záťaž, ktorá bude v nasledujúcich týždňoch. Hneď cez víkend odohráme modelovaný zápas. Postupne prejdeme na vyššie obrátky, budeme sa venovať hlavne kondícii a sile, aby sme si spravili dobrý základ na zvyšok sezóny. Všetko to však bude s loptou, čiže chalanov to bude určite baviť.”

Sninčania majú rozplánovaných zatiaľ 13 prípravných zápasov. Je však možné, že ešte nejaké pribudnú. “Túto zimu sme sa chceli konfrontovať hlavne s mužstvami zo zahraničia. Tie však mali prípravu naplánovanú skôr ako my. Museli sme sa teda poobzerať po okolí a vybrať vhodné zápasy. Máme tam kvalitných súperov, či už z vyššej ligy ako Slavoj Trebišov, ale aj mužstvá ktoré hrajú nižšie súťaže, avšak majú nám čo ponúknuť. Každý zápas bude pre nás škola, preverí nás po kondičnej, taktickej, technickej ale aj psychickej stránke,” poznamenal lodivod MFK Snina.

V sninskej kabíne sa počas zimnej prestávky neudiali väčšie zmeny. Na prvom tréningu sme však videli nové tváre. “Našou prioritou bolo udržať kabínu pokope. Stratou je určite odchod Lukáša Bednára, ktorý odišiel opäť pracovať do zahraničia, k dispozícii nám však bude v máji, z čoho máme radosť. Na skúške máme Alexa Burdu, brankára z Kamenice nad Cirochou, ktorého sme sledovali a chceme ho vidieť aj v tréningovom procese. Ďalším hráčom, ktorý s nami trénuje je Vitalij Rohach, ktorý už v Snine pôsobil. Budúci týždeň by sa k nám mal pripojiť aj Mark Jablonskii. Je to mladý Rus, ktorý má pred sebou ešte polrok v dorasteneckej kategórii. Mali sme ho tu na skúške pred zimnou prestávkou a zapôsobil na nás. Je to rýchlonohý, dobre technicky vybavený útočník, s veľkou perspektívou. Vytypovaných máme ešte nejakých hráčov, nechcem to však konkretizovať, všetko ukáže čas.”

Aké sú ciele sninského mužstva v jarnej časti TIPOS 3.ligy – Východ? “Chceme dať opäť šancu a zapracovať do prvého mužstva čo najviac našich chlapcov. Dobrými príkladmi sú Adam Ondika a Aleš Holinka, ktorí sú napriek dorasteneckému veku plnohodnotnými hráčmi A-mužstva. Pozorne sledujeme aj chlapcov v našom doraste, potenciál v tejto kategórii máme obrovský, už teraz si niektorí pýtajú pozvánku do kabíny A-mužstva. Ďalším cieľom je pritiahnuť viac ľudí našou hrou. Opäť sa do mesta vracia futbalový boom, čo nás veľmi teší. Nechceme však zaspať na vavrínoch a všetci v klube sa snažíme posúvať náš klub stále vyššie a vyššie,” uzavrel debatu tréner A-mužstva, René Kočan.

Leave a comment